26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

32 років тому вогонь Чорнобиля опалив землю та душі мільйонів громадян. І сьогодні Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Але Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності  українців. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям,  тієї квітучої весни ліквідатори відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу  - захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Шановні жителі громади!  Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.