У пам’яті назавжди!

Дата: 14.02.2018 15:51

5 лютого минуло 5 років як пішов із життя наш письменник-односельчанин Афанасій  Коляновський - мудрий вчитель, член Спілки письменників України, лауреат Хмельницької обласної премії ім. Микити Годованця.

Наша Томашівська земля подарувала нам прекрасну людину, поета великого таланту, ніжного лірика, романтика. Талант його – даний Богом, а дух поета – мужній, козацький, справді український, про що свідчить уся його творчість.

Поезія його щира, задушевна, інколи сумна, пройнята любов’ю до землі, до її працьовитих людей.

Понад 30 років Афанасій Миколайович працював вчителем словесності та учителем історії, все тепло душі передавав своїм вихованцям.

Вшановуючи пам'ять педагога та поета, в  школі проведено урок спогадів.

Педагог-організатор Власюк Марія. підготувала презентацію про життєвий і творчий шлях поета. Учні 11 класу з класним керівником Польчук Марією ще раз ознайомили присутніх з експонатами кабінету-музею А. М. Коляновського, де і відбувся цей урок.

Учні читали його поезію. Вчитель музики Володимир Коляновський та директор будинку культури Олександр Возний виконали пісні на слова поета «Глибока вода», «Солдати їхали з війни»  та «Журавлі», а учениці 11-го класу – « Мамина мова».

Завершальною частиною заходу стали спогади вчителів - учнів Афанасія Миколайовича.

Про свої зустрічі цікаво розповіла філолог школи, поетеса Євгенія Бучківська.  Вона прочитала учням свій вірш «Знайомому поету», який присвятила йому.

З плином часу людська пам'ять стирається, але саме в цей день думками повернулася в шкільні роки, роки юності. Дещо вже при забулося, а багато чого відновилося.

Назавжди залишився в пам'яті суворий вигляд, але в душі чесний, справедливий, відвертий, щирий! Людина, яка не любила похвали, ніколи не любила фальші.

Був моїм учителем історії та суспільствознавства .

Були зустрічі, пізніше – листування. Багато своїх творів подарував бібліотеці.

Назавжди запам’ятались його батьківські настанови:

• пам’ятати землю, яка годувала;
  • плекати джерело, з якого набирався сили;
  • пам’ятати і шанувати людей, які дали життя; нести з собою мову матері, мамину пісню, мамину молитву і передавати своїм нащадкам!

Бібліотекар Томашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
                                                                                 Коростіль Т. М.