Віньківчани переймали досвід уже в створених ОТГ

Дата: 22.06.2018 14:29

В одному з чотирьох районів Хмельницької області, де й досі не було створено жодної об'єднаної територіальної громади, розпочався активний процес. Але не просто з теорії, чи обговорення, а з практичних кроків. Нещодавно делегація Віньковецького району у складі сільських голів та керівництва району відвідали Дунаєвецьку селищну та Чемеровецьку об'єднані територіальні громади. Супроводжували делегацію директор Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування Яцковський Сергій, радник з децентралізації Вікторія Любенчук та радник з місцевих фінансів Наталія Любченко. Маршрут поїздки пролягав через дві громади. Спершу віньківчани мали змогу перейняти досвід Дунаєвецької селищної ОТГ, яка була створена ще у 2015 році. Голова громади Антон Камінський та секретар Віталій Радецький розповіли про життя громади, її досягнення та виклики, а також відповіли на усі запитання, які цікавили гостей. Щоб мати можливість порівняти та почути можливо альтернативну думку, візит по громадах продовжився у Чемеровецькій селищній ОТГ, яка перейшла на прямі міжбюджетні відносини трохи більше року тому. Голови об’єднаних громад ділились не тільки значними надбаннями, а й секретами успіху, цінними підказками, наголошували на що першочергово звернути увагу на перших етапах об'єднаннях. А головне - керівники ОТГ продемонстрували, яких результатів можна досягнути наполегливою працею, та які можливості втрачають органи місцевого самоврядування, які ще не долучились до реформи децентралізації.

На останок представники Віньковецького району зазначили: "Візит у Дунаєвецьку селищну ОТГ заставив задуматись про об'єднання, а вже Чемеровецька громада, на чолі з Олександром Собаньом вкрай переконала у доцільності якнайшвидшого долучення до процесу об'єднання".

Цікавої інформації та вражень гості з району, де ще немає жодної об'єднаної громади, отримали вдосталь.

За матеріалами сайту ХЦРМС