Новодунаєвецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам'янець - Подільський район

Президент: Децентралізація – реформа, результати якої суспільство вже відчуло

Дата: 03.12.2018 13:11
Кількість переглядів: 739

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

    30 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Участь у цьому масштабному заході взяли керівники різних рівнів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, представники районів та об’єднаних територіальних громад. Уже неодноразово такі зустрічі відбувалися на рівні держави, але сьогодні вперше в цьому форматі відбулося засідання на Хмельниччині. Дуже знаково, що до участі в ньому долучився Президент України Петро Порошенко у ході свого робочого візиту до області. 
    Звертаючись до присутніх у залі, Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що реформа децентралізації ще триває, вона є однією з тих, результати якої вже відчутні в країні. «Хоча реформа ще далека від завершення, я наголошую – вона буде потребувати і конституційного врегулювання, вона точно належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило. Йдіть до людей і розказуйте, що це наша спільна перемога», – сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Хмельницької області.
 Петро Порошенко нагадав, що обіцяв запровадити децентралізацію ще під час своєї передвиборчої кампанії. Але, зазначив він, багато хто з острахом тоді сприймав його слова і не вірив: «Я питаю – чому? Відповідають: а хто ж гроші з центру віддасть? Якщо в центрі було 70% грошей, а на місцях – 30 %. Думали, так і буде, бо добровільно не віддадуть», – зауважив Президент.
      Та попри недовіру реформу децентралізації було розпочато, констатував Глава держави. «Цього року частка місцевих бюджетів зросла до 52%. 48% державі на виконання всіх функцій – від оборони до зовнішньої політики, в тому числі охорони здоров’я до функцій освіти. А з субвенціями і субсидіями 52% – сьогодні це кошти місцевих бюджетів. Такого ж ніколи не було», – підкреслив він.
      «І те, що ми на сьогоднішній день маємо зростання бюджетів розвитку за останні чотири роки, вибачте, та по деяким громадам у 10 разів – то це результат нашої з вами політики децентралізації. Тому, що Президент, Уряд прийняли рішення гроші віддати», – додав Петро Порошенко.
     Він зазначив, що за всіма прогнозами протягом найближчих років в Україні триватиме економічне зростання. «В першу чергу, будуть зростати стандарти життя – це моя наполеглива умова. Зростає мінімальна і середня заробітна платня. А куди йдуть доходи, ПДФУ, від зростання заробітної плати? І випереджаючими темпами далі будуть зростати місцеві бюджети. Вони будуть швидше зростати, ніж бюджет держави», – сказав Президент.
  «Економіка відновиться і піде вперед, якщо на виборах відповідальні політики і виборці дадуть відсіч демагогам і популістам, якщо суспільство не дозволить зруйнувати так важко досягнуту макроекономічну стабілізацію. В такому випадку децентралізація призведе до появи у громади ще більших коштів», – також наголосив Петро Порошенко.
    За словами Президента, Хмельниччина однією з перших стала активно втілювати децентралізацію і на сьогодні займає в Україні позицію лідера.
  «Сьогодні діє 42 об’єднаних територіальних громади із запланованих 62. І ми маємо міцно тримати цей прапор, бо в цих громадах активно ведеться будівництво, реконструкція соціальних об’єктів «без указующего перста» з Києва, бо громада сама знає що будувати. А в цьому залі є лідери об’єднаних територіальних громад, які користуються твердою підтримкою Президента. Бо вони знають, громада знає що будувати – лікарні, школи, дитячі садки, дороги, освітлення, водогони, заходи з енергозбереження чи в селі створити ЦНАП. А чому б й ні?», – сказав Глава держави.
      «Гроші і децентралізація даються для того, щоб максимально наблизити громаду до влади, людину – до прийняття рішення, яким забезпечується його життя. І збільшення можливостей місцевого самоврядування добре ілюструє приклад Хмельниччини. Власні доходи місцевих бюджетів області з 2014 року зросли майже в 2,6 рази, а доходи місцевих бюджетів з дотаціями і субвенціями теж збільшились в 2,2 рази, бюджет розвитку області збільшився в 6 разів», – резюмував Президент.
     Президент Петро Порошенко також наголосив, що одне з найважливіших завдань для місцевої влади – це розробка Стратегії регіонального розвитку для кожної території, адже лише маючи чіткий план того, як має розбудовуватися та розвиватися регіон, можна очікувати на гарні результати. Глава держави наголосив, що  регіональні влади мають підготувати плани розвитку територій на 2019-2021 роки і чітко визначити пріоритети.
    «З урахуванням вже набутого досвіду нам необхідно посилити плановість і подолати непередбачуваність в реалізації політики розвитку регіонів. Тому зараз моє завдання, яке ставлю всій регіональній владі, зокрема й на Хмельниччині – розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. І не просто розробити, а й почати обговорення цих планів з громадами», – підкреслив Глава держави.
   Президент додав: «Бо це не просто якась стратегія згори, а починатися має з громади, де громада має визначити пріоритети і ми спільно проводити державницькі рішення по розвитку території».
    За словами Президента, ці плани мають бути прийняті на рівні громад – кожна громада має визначити свої переваги, пріоритети і на їх основі в планах мають з’явитися першочергові об’єкти, які і будуть для всіх маркерами розвитку. Зокрема, Глава держави навів приклад з Хмельницьким аеропортом, це питання піднімали під час зустрічі зі студентами і його запитали, коли будуть виділені гроші на цей проект.
    Президент зауважив, що міська влада має ухвалити рішення не на словах і не під час розмов з виборцями, зробити будівництво Хмельницького аеропорту своїм пріоритетом і підтримати, в тому числі фінансово, а потім звернутись до Глави держави і Уряду з конкретною пропозицією щодо надання допомоги через Фонд регіонального розвитку. «Це буде спільне рішення і спільний результат. А коли як обіцяти – то ковдру на себе, а як робити – то нехай дядько робить, то нічого не побудуємо», – наголосив Президент.
   «Наявність перспективних планів із затвердженими громадою проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій», – підкреслив Глава держави. За його словами, держава знайде можливість співфінансувати перші проекти, аби заохотити громади і показати правила гри. «Йдеться не про те, щоб знову поставити під контроль кошти місцевого самоврядування. Як тільки повернемося до цього, то все -децентралізації немає», – сказав він. Президент підкреслив, що необхідно діяти об’єднано, але кожен має виконувати свою роль як «чітко злагоджений механізм». Він додав, що держава надасть фінансову допомогу для реалізації особливо значимих проектів.
За матеріалами Хмельницької ОДА
 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень