Новодунаєвецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам'янець - Подільський район

Грошові виплати на дитину в 2019 році: розмір допомоги

Дата: 04.01.2019 15:15
Кількість переглядів: 731

Фото без опису

 

    Які види дитячих виплат передбачені в Україні? Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах? Коли виплачується дородова допомога? Скільки платять в Україні за народження другої, третьої дитини? Чи буде збільшення виплат при народженні дитини у 2019 році? Який розмір допомоги одиноким матерям? Як отримати аліменти від держави, якщо батько не дає гроші на дитину? Яка сума допомоги виплачується дітям сиротам та інвалідам? Яка пенсія по втраті годувальника у 2019 році? На всі ці та багато інших важливих питань дасть відповідь Юридичний портал України.

    Українське законодавство встановлює право сімей, в яких виховуються та проживають неповнолітні діти, на отримання державної допомоги.

 Більшість соціальних виплат на дітей залежить від прожиткового мінімуму, середній показник якого в 2019 році встановлено на рівні: з 1 січня — 1853 грн., з 1 травня — 1936 грн., з 1 грудня — 2027 грн.

  Крім того, Законом України «Про Державний бюджет на 2019 рік» встановлено такі стандарти прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення:

Фото без опису

 

     Декретні виплати

   Процедура призначення і виплати соціальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться відповідно до розділу 2 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Право на фінансову допомогу мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:

 

  • жінки, звільнені у зв’язку з ліквідацією підприємства (за умови звільнення з роботи не раніше ніж за 6 місяців до набуття права на одержання допомоги)
  • підприємці, які не платять страхові внески до Фонду соціального страхування
  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів та ПТУ
  • жінки-військовослужбовці (ВСУ, СБУ, Держприкордонслужба, поліція і т.д.)
  • безробітні, зареєстровані в центрі зайнятості
  • непрацюючі жінки (домогосподарки)

   Допологові і післяпологові виплати призначаються породіллям, якщо звернення за ними надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Виплати проводяться в повному розмірі одноразово, тобто за весь період відпустки, тривалість якої становить 126 або 140 календарних днів (в залежності від протікання пологів і кількості новонароджених). Жінкам, віднесеним до 1-4 категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, допомога виплачується за 180 к.д.

  Згідно законодавства декретні надаються в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (зарплата, грошове забезпечення, стипендія, допомога по безробіттю і т.д.), а непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як підприємець, — в сумі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення країни.

   Таким чином, розмір допомоги по вагітності та пологах у 2019 році складає:  

  • за 126 к.д.: з 1 січня — 2017 грн., з 1 травня — 2107 грн., з 1 грудня — 2207 грн.
  • за 140 к.д.: з 1 січня — 2241 грн., з 1 травня — 2341 грн., з 1 грудня — 2452 грн.
  • за 180 к.д.: з 1 січня — 2881 грн., з 1 травня — 3010 грн., з 1 грудня — 3153 грн.

  Детальніше про виплати при вагітності та пологах (калькулятор декретних).

     Допомога по народженню дитини

    У 2019 році в Україні може відбутися збільшення розміру виплат допомоги при народженні малюка (у ВРУ знаходиться кілька законопроектів про підвищення суми виплати на першу, другу і третю дитину). На сьогоднішній день грошова підтримка від держави надається батькам, які звернулися в управління праці та соціального захисту населення (УП та СЗН) в рамках встановленого законом терміну (1 рік з моменту народження дитини).

   Загальний розмір декретних виплат становить 41 280 гривень. Однак отримати всю суму грошової допомоги по народженню відразу у батьків не вийде, оскільки дитячі виплачуються в два етапи. Перший — одноразова допомога (10 320 гривень) зараховується на банківський рахунок матері чи батька через 1-2 місяці після оформлення допомоги. Другий етап — сума, що залишилася (30 960 гривень) виплачується рівними частинами (860 грн.) протягом трьох років.

  Докладніше про виплату у зв’язку з народженням дитини (порядок отримання).

    Допомога одиноким матерям

  Надання грошової допомоги на дітей матерям одиначкам регламентовано Постановою КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Сума виплат у 2019 році збільшена не була і, як і раніше, становить різницю між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом родини в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги одинокій матері становить:

Фото без опису

   Допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

   Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів призначається дитині віком до 18 років. Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50% ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Таким чином, максимальна сума грошової допомоги дитині, якщо батько (мати) не платить аліменти, в 2019 році становить:

  • дітям до 6 років: з 01.01.19 — 813 гривень, з 01.05.19 — 949,5 гривень, з 01.12.19 — 889,5 грн.
  • дітям 6-18 років: з 01.01.19 — 1013 гривень, з 01.05.19 — 1059 гривень, з 01.12.19 — 1109 грн.

  Докладніше про виплату аліментів від держави (порядок призначення).

    Допомога на дітей-інвалідів

 Право дітей-інвалідів на отримання грошової допомоги регламентовано Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Розмір фінансової допомоги встановлюється в процентному співвідношенні від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Сума виплати на дитину-інваліда в Україні у 2019 році:

Фото без опису

     Допомога на дітей опікунам та піклувальникам

  Відповідно до закону, діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та отримали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, мають право на державну допомогу. Грошова допомога призначається і виплачується офіційним опікунам або піклувальникам дитини. Сума допомоги з опіки та піклування (в т.ч. на дітей-сиріт) у 2019 році становить 2 прожиткових мінімуми:

  • для дітей до 6 років: з 01.01.19 — 3252 грн., з 01.05.19 — 3398 грн., з 01.12.19 — 3558 грн.
  • для дітей 6-18 років: з 01.01.19 — 4054 грн., з 01.05.19 — 4236 грн., з 01.12.19 — 4436 грн.

   Зверніть увагу, що при отриманні на дитину пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги (крім соцдопомоги на дітей-інвалідів), розмір виплат на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома ПМ та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

    Пенсія по втраті годувальника

  Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому розмір пенсії по втраті годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника.

   Якщо в померлого годувальника не було необхідного страхового стажу для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, його дітям може бути призначена державна соціальна допомога. Гроші виплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття. Студентам допомога по втраті годувальника надається до завершення навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років.

   Сума державної соціальної допомоги по втраті годувальника у 2019 році встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника — 100 відсотків, на двох — 120 відсотків, на трьох і більше — 150 відсотків.

Фото без опису За матеріалами сайту Юридичний портал України

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень