Новодунаєвецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам'янець - Подільський район

В Україні ввели штрафи за цькування в школі

Дата: 25.01.2019 15:18
Кількість переглядів: 585

Фото без опису

 

 

З булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Закон покликаний поліпшити ситуацію з цькуванням у школах.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 18 грудня, 228 голосами прийняла законопроект щодо протидії булінгу (цькуванню) в школах і ввела адміністративну відповідальність за нього.

Згідно з інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей, йдеться в пояснювальній записці.

Так, згідно з проектом, булінг - це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

За булінг штрафуватимуть на суму від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

Якщо цькування було здійснене групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення, це тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 таких мінімумів або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

При цьому неповідомлення керівником навчального закладу уповноважених підрозділів органів Нацполіції про випадки цькування учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Відповідно до закону, навчальні заклади зобов'язані викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущанням і подання скарг на випадки булінгу. При цьому освітній омбудсмен має право отримувати та перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу і відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

Зазначимо, що, за даними ЮНІСЕФ, від булінгу страждає половина всіх підлітків у світі. Дівчата-підлітки частіше відчувають психологічний тиск, тоді як юнаки частіше стають жертвами фізичного насильства і погроз.

За матеріалами сайту Кореспондент.net

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень