Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії IRENA підтримує Україну у розвитку «зеленої» енергетики та декарбонізації економіки
На запрошення Держенергоефективності генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA Франческо Ла Камера вперше відвідав Україну, взяв участь у відкритті X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики та запевнив у підтримці України в цій сфері.
Зокрема, експерти IRENA надавали консультації Україні під час розробки законодавчої бази для аукціонів. Як показує досвід різних країн світу, аукціони – дієвий інструмент для здешевлення електроенергії, що виробляється із відновлюваних джерел.
«Диверсифікувати енергоресурси – цілком реально. Ми готові й надалі підтримувати Україну на цьому шляху», - підкреслив Ла Камера.
Генеральний директор IRENA наголосив, що весь світ нарощує темпи переходу на «чисту» енергію: «Впродовж останніх 7 років ми спостерігаємо щорічне збільшення обсягів нових потужностей «чистої» енергетики, що перевищують потужності традиційної енергетики. У 2018 р. у світі впроваджено 170 ГВт нових проектів «зеленої» енергетики».
«При цьому, «чисті» технології дешевшають. За оцінками експертів, у майбутньому СЕС та ВЕС стануть більш вигідними джерелами електроенергії, ніж традиційні енергоносії», - зауважив Ла Камера.
Також експерти IRENA проаналізували стан розвитку відновлюваної енергетики у країнах Південно-Східної Європи. Вже зараз у цьому регіоні працює 127 ГВт потужностей, що генерують «чисту» енергію. До 2030 р. ці показники можна збільшити майже у 5 разів та досягти 620 ГВт.
Крім цього, у рамках Форуму генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера провів зустріч із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, під час якої сторони обговорили інвестиційну привабливість відновлюваної енергетики та плани її подальшого розвитку в Україні.
Загалом, Франческо Ла Камера нагадав, що «зелені» проекти мають численні переваги, адже дозволяють одночасно вирішувати енергетичні, екологічні, економічні та соціальні питання громад. Тому за відновлюваною енергетикою – майбутнє. Цей тренд триватиме й надалі.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
Україна піднялася на 8-е місце за привабливістю інвестицій у відновлювану енергетику серед країн, що розвиваються
Ще рік тому Україна займала 63 позицію, а вже у 2019 р. піднялася на 55 сходинок, а саме – на 8 місце рейтингу інвестиційної привабливості «чистої» енергетики серед країн, що розвиваються. Про це йдеться у щорічному звіті «Climatescope» (http://global-climatescope.org/results), підготовленому авторитетним у світі дослідницьким агентством «Bloomberg New Energy Finance».
У звіті проаналізовано понад 100 країн світу та їхній потенціал залучати інвестиції у «чисту» енергетику, а також розвивати «зелену» економіку.
Першу сімку країн у рейтингу очолюють: Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина, Йорданія і Кенія.
«Сьогодні важливо зберегти сприятливий клімат для «зелених» інвестицій в Україні, водночас, враховуючи потреби суспільства. Тому Держенергоефективності продовжує працювати над законодавчою базою, зокрема над ініціативами щодо запровадження конкурентних ринків рідкого та твердого біопалива, зелених облігацій», - прокоментував Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.
На результатах звіту також наголосила Руслана Лижичко, Міжнародний Амбасадор відновлюваної енергетики, на X Міжнародному інвестиційному форумі у Києві, але зауважила, що без цілеспрямованої злагодженої роботи втримати ці позиції буде неможливо.
Руслана заявила, що в країні потрібно впроваджувати не лише стратегію переходу на «чисту» енергію, а працювати на формуванням нової культури енергоспоживання. Попри все, що зараз відбувається у цій сфері, в Україні є можливості та значний потенціал досягти цілей.
Крім цього, Руслана наголосила на важливості широкої роз’яснювальної роботи у цьому напрямі: «Люди мають добре розбиратися і орієнтуватися у цих питаннях, щоб їм ніхто не нав'язував фейки».
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності