Оперативна інформація по COVID-19 по Дунаєвецькій селищній громаді станом на 11 вересня

Дата: 11.09.2020 08:48
Кількість переглядів: 2068

Додатково до 2-х раніше підтверджених тестом ПЛР випадків  COVID-19 виявлено ще три підтверджених цим же тестом хворих (два у смт.Дунаївці та один у с.Томашівка). Всі ці три випадки виявлені при обстеженні пацієнтів із пневмоніями. Всього по доступних даних достовірно зареєстровано 5 випадків COVID-19 (3 у смт.Дунаївці, та по одному у с.Міцівці та с.Томашівка). Двоє із нововиявлених пацієнтів госпіталізовані у звязку із важким станом. Обидві пацієнтки, що лікувалися стаціонарно, на даний час виписані та продовжують лікуватися дома. У пацієнта із підозрою на COVID-19 по смт Дунаївці та позитивним тестом ІФА на COVID-19 повторний тест ПЛР також дав негативний результат, тобто, коронавірусу у його організмі вже нема, хоча COVID-19 він, наімовірніше, переніс. Контактні особи нововиявлених виявляються та обліковуються, їм встановлюється режим самоізоляції. Існує серйозна проблема із виявленням контактів, так як хворі та їхні близькі з незрозумілих причин приховують цю інформацію, створюють конфліктні ситуації з працівниками амбулаторії, санітарної служби. Це аморально та не по-людськи. Окрім усього, це створює загрозу неконтролоьованого поширення захвоювання. Виявлено ряд підозрілих випадків, які будуть обстежені щонайшвидше. Враховучи середовище спілкування свіжовиявлених хворих та підозрілих випадків, значну кількість вже встановлених та приховуваних контактів, неадекватну реакцію громадян на існуючу ситуацію, найближчим часом слід очікувати значного та раптового росту захворюваності з найжахливішими наслідками. Закликаю спільними зусиллями цього не допустити. Виділені для госпіталізації хворих на COVID-19 заклади (в т.ч. реанімаційні ліжка) вже практично заповнені, медперсонал перевантажений, заражається та хворіє. Перевантажені та не справляються із навантаженням мобільні бригади по забору матеріалу для ПЛР.

Дотримуйтеся вказаних у попередніх повідомленнях застережних заходів.

При появі симптомів (кашель, нежить, біль у горлі, задишка, лихоманка) вчасно звертайтеся по телефону до свого сімейного лікаря. Іти на прийом не потрібно. Лікар надасть вам належні рекомендації та погодить з вами тактику наступних дій. Будьмо здорові!!!

Завідувач Ст.Дунаєвецької АЗПСМ — сімейний лікар  О.Грищук