ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Дата: 20.12.2021 10:32

Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація соціальної політики України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня  в Україні проводиться акція «16 днів проти насильства».

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Безперечно, акція проходитиме з урахуванням пандемії COVID-19, а отже з дотриманням усіх заходів безпеки.

Новодунаєвецька  територіальна громада приєднується до цієї акції заради об’єднуючої мети – створення соціального простору, вільного від насильства , у нашій громаді. Закликаємо долучатись до акції всіх небайдужих, заклади освіти та культури.