Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє:

Дата: 23.03.2022 14:00

Закон України №2120-ІХ дозволяє проводити фактичні перевірки

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що 17.03.2022 опубліковано Закон України 15 березня 2022 року № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".

Відтак, внесеними змінами передбачено припинення дії мораторію на проведення фактичних перевірок представників бізнесу, які здійснюють реалізацію товарів першої необхідності (продуктів харчування, засобів особистої гігієни, лікарських засобів, медичних препаратів, тютюнових виробів, пального).

Крім того, під час воєнного часу дозволено перевірки продавців, які, незважаючи на заборону, продають алкогольні напої.

Представникам бізнесу необхідно врахувати, що серед підстав для проведення фактичних перевірок з’явилася нова – «у тому числі незабезпечення можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів».

Слід зазначити, що під увагу потраплять платники податків, які необґрунтовано завищують ціни на товари першої необхідності та підакцизні товари, порушують порядок проведення готівкових розрахунків через РРО(ПРРО), відмовляють покупцям у проведенні розрахунків у безготівковій формі через термінали.

Про виявлені порушення також можливо повідомити ГУ ДПС у Хмельницькій області  096 223 25 18