Всесвітній день води

Дата: 15.03.2023 14:24

Всесвітній день води – 2023

Щороку 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів. У цей день визначаються найактуальніші проблеми, формулюються завдання та висвітлюються на Асамблеї ООН.

У 2023 році Всесвітній день води відзначатиметься під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі» і буде спрямований на вирішення проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство. Кожна людина може обрати для себе шляхи вирішення проблем у сфері водопостачання та санітарії, навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи.

Протягом  минулого року українці особливо відчули цінність чистої води, оскільки багатьох людей було позбавлено доступу до питної води. Війна між Україною та росією вже призвела до тяжких екологічних наслідків щодо водних ресурсів та управління ними, наявності та якості прісної води для цивільного населення. Багато водних інфраструктур, таких як дамби на водосховищах, мости, системи водопостачання та очищення води, були пошкоджені або зруйновані чи зараз знаходяться  під  загрозою  військових  дій.

І тому в цих умовах потрібно діяти всім разом. Ви, ваша сім’я, вся громада можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання та споживання води. Кожен із нас може  зробити  свій  внесок  і  стати  частиною  вирішення  проблеми.

Прості кроки по збереженню водних ресурсів, які може зробити кожен:

вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті - берегти десятки літрів чистої води;

користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;

віддавати перевагу душу замість ванної;

вимикати воду під час чищення зубів; користуватися унітазом з двома режимами зливу;

не використовувати фосфатні миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;

не засмічувати водойми побутовими відходами;

не мити машини на берегах річок та озер.

Перегляньте разом із сім’єю цікавий та пізнавальний ролик про фосфати та зробіть висновки кожен для себе: https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0

Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.

Пам’ятайте, що якісна вода - це основа вашого здоров'я!