Як розпізнати, що людина потрапила в ситуацію торгівлі людьми та куди звертатись по допомогу

Дата: 19.03.2024 13:03

Часто людина, яка потрапила в ситуацію торгівлі людьми не може одразу це розпізнати. Але існують індикатори, наявність яких може сигналізувати про проблему.

Національна соціальна сервісна служба України підготувала список індикаторів для визначення, чи є людина постраждалою від торгівлі людьми.

Якщо вас стосуються хоча б два пункти – ймовірно, ви постраждали від торгівлі людьми:

- невідповідність умов праці або надання послуг обіцяним;

- обмеження у вільному пересуванні;

- заборона вільно спілкуватися з рідними;

- застосування насильства або погроз;

- вилучення паспортів, інших документів;

- примушування до виконання роботи або надання послуг;

- утримування заробітку або не виплата його взагалі;

- змушування жебракувати або займатися протиправною діяльністю;

- використання у збройних конфліктах проти волі.

Куди звертатись, якщо з вами чи вашими знайомими сталася така ситуація або вам так здається.

Телефонуйте:

102 — поліція;

527 — національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

1547 — гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

112 — служба екстреної допомоги в ЄС.

Постраждалі від торгівлі людьми мають право на безоплатні послуги юриста чи адвоката, зокрема для представництва інтересів у кримінальних провадженнях за фактом торгівлі людьми.

Як отримати безоплатну правничу допомогу:

Телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).