Земельна ділянка повернеться у комунальну власність

Дата: 25.03.2024 10:17

Земельна ділянка повернеться у комунальну власність

Прокурори Кам’янець-Подільської окружної прокуратури під час здійснення представницької діяльності виявили факт незаконної реєстрації права приватної власності на земельну ділянку на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради за жителем м.Кам’янець-Подільського.

Так,  у травні 2021 році державним реєстратором зареєстровано за мешканцем районного центру право приватної власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 1,5 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Камянець-Подільського району. Реєстрацію права власності здійснено на підставі рішення сесії сільської ради про передачу у власність землі цьому громадянину. Надалі, отриману ділянку він продав своєму знайомому.

Водночас, прокуратурою встановлено, що зазначене рішення про передачу у власність земельної ділянки сесією сільської ради не приймалося. Більше того, зазначена особа раніше вже використала своє право на безоплатне отримання з державної чи комунальної власності земельних ділянок для даного виду використання.

Реагуючи на вказане порушення окружною прокуратурою заявлено до суду позовну заяву, яку у січні поточного року розглянуто та задоволено.

За рішенням суду, яке набрало законної сили, земельна ділянка площею 1,5 га підлягає поверненню у комунальну власність.

Інформація надана Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою