Дотація на корів 2024: скільки відшкодування отримають фермери на одну тварину

Дата: 01.04.2024 14:07

Дотація на корів 2024: скільки відшкодування отримають фермери на одну тварину

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів, що цього року аграрії, зокрема з деокупованих областей, можуть знову скористатись державними програмами підтримки.

Дотації — це доплата з державного бюджету задля збалансування бюджетів нижчих рівнів (різновид субсидії).

Міністр пояснив, що аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати за один гектар 8000 грн безповоротної допомоги. Аграрії з областей, які не були окупованими, — 4000 грн.

Фермери, які мають від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7000 грн на одну голову, ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, — по 2000 грн на одну особину.

У держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення. Це дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка крапельного зрошення. - акцентував Висоцький.

Тарас Висоцький  розповів, що 2024 року запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. У підприємців, які обробляють до 500 га, з’явилася можливість отримати гарантію на кредит.

Крім того, за його словами, наразі продовжено основні програми для підтримки малих та середніх підприємців — «Доступні кредити 5-7-9%» та гранти на розвиток садів і теплиць. Він нагадав, що максимальна сума гранту на теплиці — 7 млн грн, на сади — 10 млн грн.

ВСІ програми підтримки  на єдиній платформі ДАР .

Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, необхідно пройти реєстрацію у Державному аграрному реєстрі на платформі dar.gov.ua

Зареєстрованих учасників просимо  поновити ключі для входу в систему ДАР, перевірити банківські реквізити та стан рахунків.

Лист, щодо державної підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції