Новодунаєвецька селищна територіальна громада
Хмельницька область, Кам'янець - Подільський район

Зміни до Постанови про патронатне виховання дітей

Дата: 17.06.2024 09:53
Кількість переглядів: 128

Фото без опису

Цікава новина

До постанови про патронатне виховання дітей внесли зміни: ФОП, збільшення грошової винагороди, оплачуваний помічник.

30 травня Уряд підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.

Ось основні зміни:

  • патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.
  • збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).
  • запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.
  • за три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.
  • розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем. Служба у справах дітей допомагатиме шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем.
  • робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць.
  • скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники: протягом одного місяця замість двох після отримання направлення.
  • до патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.
  • врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану.

Дитина зможе залишатися понад 6 місяців у таких випадках:

  • на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили
  • якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Слід зазначити що змінами внесеними  до пункту 1 підпункту 8 статті 23  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»  в категорію осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних внесено  патронатних вихователів.

  Звертаємо Вашу увагу на те, що Новодунаєвецька селищна громада  є учасником проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», метою якого є  – сприяння розвитку в громаді послуги патронату над дитиною, покращенню її якості та забезпеченню доступності для вразливих сімей з дітьми як альтернативи інтернатним закладам.

   Якщо Ви бажаєте підтримати дитину та стати патронатним вихователем, звертайтеся до Служби у справах дітей Новодунаєвецької селищної ради.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень