За сприяння міжнародної благодійної організації "Партнерство "Кожній дитині" в рамках проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" в Новодунаєвецькій громаді відбувся тренінг "Подаруй дитині родину"

Дата: 23.07.2024 13:49

В рамках проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», який проводився за сприяння міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» в Новодунаєвецькій громаді 19 липня 2024року відбувся тренінг «Подаруй дитині родину».

В заході прийняли участь старости громади, директори та працівники  закладів освіти, представники релігійних громад, батьки – вихователі дитячого будинку сімейного типу, опікуни, потенційні кандидати в патронатні вихователі, прийомні батьки, керівники та працівники комунальних установ селищної ради.

Заступник селищного голови Ліля ГІДЖЕЛІЦЬКА виступила з вітальним словом та зауважила: "Надзвичайно важливо, щоб кожна дитина, яка за певних умов опинилася в складних життєвих обставинах чи без батьківського піклування, продовжувала зростати в повноцінній сім’ї, тому очікує, що за результатами проведення заходу в громаді з’явиться патронатна сім’я або інша форма сімейного виховання"

«Головною метою Проєкту є сприяня розвитку в територіальних громадах послуг патронату над дитиною, покращенню їх якості та забезпеченню доступності для вразливих сімей з дітьми як альтернативи інтернатним закладам»,– наголосила запрошена на захід регіональна коорадинаторка Проекту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» у Хмельницькій області Лілія ВАРГАТА.

Спікер заходу Алла Андрейчак, психологиня ГО «Калина», ознайомила учасників заходу  з особливостями  послуги патронату над дитиною, критеріями відбору патронатних вихователів, ефективними методами та каналами інформування, також розглянули важливість та плюси розвитку сімейного патронату для дітей, сімей та громади.

Не менш зворушливими були розповіді батьків – вихователів та прийомних батьків, які поділилися з присутніми своїми практичними досвідами створення сім’ї, влаштування, розвиток та  вибуття кожної дитини.

За результатами тренінгу учасники будуть здійснювати інформаційно-пошукову кампанію серед жителів громади.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерство соціальної політики України Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Національна соціальна сервісна служба України за фінансової підтримки Європейського Союзу.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису